

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 33 mΩ |
| Power Rating | 500 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 1200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12634
Ext.Price$0.12634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12634 | $0.12634 |
| 10 | $0.06317 | $0.63170 |
| 50 | $0.05699 | $2.84950 |
| 100 | $0.05141 | $5.14100 |
| 500 | $0.04560 | $22.80000 |
| 1000 | $0.04045 | $40.45000 |
| 3000 | $0.03539 | $106.17000 |
| 5000 | $0.03097 | $154.85000 |
| 10000 | $0.02901 | $290.10000 |
